بروزرسانی: ۲۴ دی ۱۳۹۷
تعداد نظرات: 1
ارسال کننده: مدیر سایت

جدیدترین اخبار استخدامی شهرداریهای کشور در این صفحه منتشر می شوند:

خبر ۲۳ دی ۹۷ – ۱۸۰ آتش‌نشان به ایستگاه‌ها اضافه می‌شوند

مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی گفت: ۱۸۰ نفر به عنوان آتش نشان جذب سازمان آتش نشانی خواهند شد و بر اساس نیاز ایستگاه‌ها افراد در سطح تهران تقسیم می‌شوند.

حسین پرندوش مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، درباره آزمون استخدانی آتش نشانی گفت: بر اساس مجوزی که شهرداری تهران برای استخدام نیروهای عملیاتی آتش نشان داده است ما اقدام به فراخوان جذب افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم به بالا و زیر ۲۷ سال کردیم .

لینک مشاهده کامل خبر

——————————————————————————————————————————–

۵۰ هزار نیروی جدید به استخدام شهرداری های کشور در می آیند

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: ۵۰ هزار نیروی جدید در آینده نزدیک جذب شهرداری های کشور می شوند.

لینک مشاهده کامل خبر

خبر ۲۸ مهر ۹۷  – تبدیل وضعیت استخدامی ۴۰ هزار نیرو در شهرداری‌ها

برخوار – معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: به زودی ۴۰ هزار نفر از نیروهای قراردادی در شهرداری‌های کشور پیمانی می‌شوند که چهار هزار و ۵۰۰ نفر از آنان در شهرداری‌های استان اصفهان مشغول به خدمت هستند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان برخوار، مهدی جمالی‌نژاد در جلسه با شهرداران و دهیاران شهرستان‌های برخوار و میمه، اظهار کرد: با توجه به همجواری شهرستان‌های برخوار و شاهین شهر و میمه با کلان شهر اصفهان و مهاجرت پذیری زیاد آنها باید زیر ساخت‌ها در این مناطق تقویت شود.

وی افزود: در راستای تامین نیروی شهرداری ها طی مصوبه ای به زودی بیش از ۴۰ هزار نفر نیروی قراردادی در شهرداری ها پیمانی می شوند که چهار هزار و ۵۰۰ نفر آن در شهرداری های استان اصفهان مشغول به خدمت هستند.

معاون توسعه و عمران شهری و روستایی وزیر کشور تصریح کرد:‌ ۱۰۰ سهمیه قیر در بیشتر استان های کشور اختصاص یافته که از آن جمله می‌توان به اختصاص سهمیه استان اصفهان به میزان هفت میلیون تن بوده اشاره کرد.

جمالی نژاد اضافه کرد: مشکلات و درخواست هایی که در این جلسه مطرح شد در سراسر کشور وجود دارد و باید تمامی آنها بصورت مشخص دسته بندی و برای کل کشور برنامه ریزی و چاره اندیشی شود.

وی افزود: شهرداران باید نحوه مدیریت شهری را اصلاح کنند و با نگاه مدیریتی متفاوت برای جذب درآمد به شهر و ظرفیت های آن توجه کنند و همراه آن بدنبال جذب سرمایه‌گذار برای طرح های شهری باشند.

معاون توسعه و عمران شهری و روستایی وزیر کشور گفت: طرح بازآفرینی برای اختصاص اعتبار و جذب گردشگر کمک خوبی برای شهرداری ها است، بنابراین همه شهرداران و دهیاران باید با این طرح آشنا شوند.

حسینعلی حاجی، نماینده شهرستان برخوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرداران و دهیاران شهرها و روستاهای شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه بیش از ۹۰ مشکل و درخواست در این جلسه مطرح کردند که نیازمند حمایت و توجه وزارت کشور و استانداری اصفهان است.

وی جلوگیری از جانمایی منطقه دفع پسماند در منطقه برخوار، تامین خودرو و تجهیزات خدماتی و اتوبوس برای شهرداریها، تامین قیر، ‌ فراهم شدن امنیت شغلی نیروهای شهرداری‌ها، ‌ مشخص شدن وضعیت حریم شهرهای دو شهرستان و اصلاح مسیر حرکت قطار سریع السیر اصفهان – تهران را از مهمترین درخواست های شهرداری ها و دهیاری ها برشمرد.


خبر ۱۴ فروردین ۹۷ – لایحه استخدامی شهرداری‌ها در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود

محمدعلی افشانی معاون عمرانی وزیر کشور درباره روند بررسی لایحه استخدامی شهرداری‌ها در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این لایحه  در کمیسیون عمران تصویب شده و به زودی در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.

معاون عمرانی وزیر کشور افزود: امسال برای اولین بار هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی و مدیریت پسماند و ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به منظور ساماندهی حمل و نقل خصوصا حمل و نقل ریلی تخصیص داده شده است.

وی درباره ساماندهی نیروهای شهرداری‌ها نیز اظهار کرد: برای تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری مجوزی در اختیار داریم و مقدمات آن هم در حال فراهم سازی است تا سوالات طرح و آزمون کارکنان شهرداری‌ها برای تبدیل وضعیتشان برگزار شود.

افشانی با بیان اینکه دیوان عدالت اداری با توجه به شکایت‌هایی که دریافت کرده  اظهار نظرهایی دارد، گفت: در حال حاضر مشغول مذاکره با دیوان هستیم تا در اولین فرصت مشکل تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری‌ها برطرف شود.

افشانی گفت: مجوز وزارت کشور برای تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری ۵۰ هزار نفر است، اما بستگی دارد که چه کسانی واجد شرایط هستند و در آزمون پذیرفته می‌شوند.


مجوز استخدام ۵۰ هزار نفر در شهرداری‌ها صادر شد

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور مجوز استخدام ۵٠ هزار نفر از نیروی انسانی با قرارداد مستقیم را ارائه داده ایم و قرار است آزمون در خود شهرداری‌ها برگزار شود.

جمشید انصاری رئیس سازمان اداری استخدامی کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به تعداد مجموعه نیرو‌های انسانی دولت اظهار کرد: جمعیت کشور هنگام پیروزی انقلاب اسلامی بالغ بر ٣۵ الی ٣۶ میلیون نفر بود که حدود یک میلیون و ١٠٠ هزار آن را مجموعه نیرو‌های انسانی دولت تشکیل می‌دادند، درحالی که اکنون مجموع این نیرو‌ها حدود ٣ میلیون نفر است.وی با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور به دو بخش تقسیم می‌شود، گفت: عملکرد درونی شامل تمام طرح‌های عمرانی و خدماتی در سراسر کشور می‌شود و عملکرد بیرونی نیز مربوط به تعداد نیرو‌های انسانی و ارائه خدمات و تکنولوژی می‌شود.

انصاری تصریح کرد: برابر ماده ۴۶ قانون مدیریت خدمات کشوری نحوه تبدیل نیرو‌های پیمانی به رسمی را مشخص کردیم و شرکت در یک آزمون برای این تبدیل پیش بینی شده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: برابر ماده ۵٧ قانون برنامه پنجم توسعه، شرکت در آزمون برای تبدیل نیرو‌های پیمانی به رسمی، آزمایشی حذف شد و در برنامه ششم توسعه نیز تمدید نشد بنابراین خلاء در این بخش وجود دارد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: امروز نیز این مسئله در هیئت دولت تصویب شد و پیش بینی کردیم تا کسانی که با یک آزمون پذیرفته شدند، نیازی به شرکت در آزمون مجدد را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در بخش نظام پرداخت تغییراتی انجام شد، گفت: در لایحه پیشنهادی، جداول و امتیازاتی را متناسب با شغل، سنوات خدمت و مدرک تحصیلی به افراد ارائه می‌دهیم.

انصاری تصریح کرد: سقف امتیازات برخی از کارکنان دولت را تا ۵٠ درصد افزایش داده ایم و افزایش پرداخت کارکنان نیز متناسب با شرایط دستگاه‌ها و سیاست‌هایی که مشخص کرده، انجام می‌شود.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور افزود: دولت با انجام این کار می‌تواند فاصله گروه‌های کارمندان را کم کند و نوعی همسان سازی و متناسب سازی در مشاغل مشابه ایجاد کند.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: دولت منابع مالی خود را در بودجه‌های سنواتی پیش بینی می‌کند و از آنها به منظور تحقق اهداف خود استفاده می‌کند.

وی با اشاره به وضع نیرو‌های شرکتی تصریح کرد: نیرو‌های شرکتی، کارکنان دولت نیستند و دولت از آنها خدمت می‌گیرد و قرار نیست که نیرو‌های خدماتی، طرف قرارداد مستقیم با دولت باشند.

انصاری اظهار کرد: قانون اجازه به کارگیری از افراد زیردیپلم (استخدامی-دولت) را نمی‌دهد و برخی از آنها تنها در شرایطی خاص و در مناطق محروم خدمت می‌کنند علاوه بر این موضوع غیر از نیرو‌های رسمی دو گروه از کارکنان با قرارداد معین و قرارداد کارگری هستند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به وضع و نحوه استخدام در شهرداری‌های کشور گفت: شهرداری‌های کشور به لحاظ مسائل استخدامی زیرنظر وزارت کشور قرار دارند و ارتباط ما با آنها تنها در خصوص ارائه مجوز کلی است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: مجوز استخدام ۵٠ هزار نفر از نیروی انسانی با قرارداد مستقیم را ارائه داده ایم و قرار است آزمون در خود شهرداری‌ها برگزار شود.

وی بیان کرد: حق التدریس‌ها نیز می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند و پس از قبولی، سنوات حق التدریسشان به سوابق شغلی آنها افزوده خواهد شد.

انصاری اظهار کرد: مجوز لازم را به وزارت آموزش و پرورش داده ایم و این وزارتخانه نیز باید در مورد تامین اعتباراتش، هماهنگی‌ لازم را با سازمان برنامه و بودجه انجام دهد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش تا پیش از عید برگزار شود.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چقدر کارمند مازاد در دولت داریم گفت: طی برآوردهای مختلف بین ۱۰ تا ۲۰ درصد نیروی اضافه در دولت وجود دارد لذا بین ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار نیروی اضافه در دولت داریم.

وی با اشاره به اینکه همیشه نمی توان کسری را از مازاد نیروها تامین کرد، تا پایان برنامه باید ۱۵ درصد نیروی انسانی دولت کاهش پیدا کند خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش در شهرستان تهران نیروی مازاد دارد، قانونی که با آن بتوانم نیروی انسانی شاغل در شهر تهران را منتقل کنیم نداریم لذا باید تکلیف نیروی انسانی اضافی مشخص شود.

انصاری با اشاره به اینکه بیمارستان ها تخت های جدیدی را فعال می‌کنند اما نمی توانیم از شهرهای برخوردار، نیرو منتقل کنیم گفت: از یک طرف مازاد نیرو و از طرف دیگر کسری نیرو داریم.

وی تصریح کرد: کاهش نیروی انسانی دولت به دو روش واگذاری فعالیت ها همراه با کارکنان و عدم پذیرش نیروی انسانی بیش از حدی که قانون اجازه داده است، صورت می گیرد، برخی از فعالیت‌ها را باید به بیرون از دولت واسپاری کرد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه هر کشوری نیروی انسانی خود را مطابق با مقررات تعیین می‌کند ادامه داد : در آلمان کارکنان دولت های محلی کارمند دولت محسوب نمی شوند این در حالی است که در فرانسه کارمندان دولت کارمندان ایالتی و محلی دولت محسوب می‌شوند، در کشور ما بر اساس مقررات به این موضوع می پردازیم.

انصاری با اشاره به اینکه توسعه خدمات جغرافیایی، جمعیت کشور و کارهای که انجام می دهیم از دلایل افزایش حجم دولت است خاطرنشان کرد: با تغییر در روش‌های انجام کار، استفاده از فناوری های نوین و توسعه دولت الکترونیک می توان حجم دولت را کاهش داد.

رییس سازمان اداری استخدامی کشور تصریح کرد : مطابق ماده ۲۹ قانون برنامه ششم دولت باید سامانه ثبت حقوق و دستمزد را مشتمل بر ویژگی‌هایی در پایان سال اول برنامه مستقر کند، طراحی آن تمام و زیرساخت‌های سخت‌افزاری آن نهایی شده است لذا پرداخت‌ها را در سال ۹۷ از طریق این سامانه رصد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه متناسب با خدمات، نیروی انسانی جذب و تامین شده است گفت: خیلی از کارهایی که انجام می‌دهیم را بسیاری از کشورها انجام نمی دهند مثلاً نیروی انتظامی وظیفه جمع‌آوری قلیان‌ها را از قلیان خانه ها داشت، این در حالی است که در خیلی از کشورها پلیس این گونه کارها را انجام نمی دهد .

انصاری با اشاره به اینکه سامانه حقوق و دستمزد قابلیت های متفاوتی دارد گفت: دسترسی دستگاه‌های نظارتی باید در این رابطه فراهم شود و در حدی هم دسترسی عمومی وجود دارد اما این دسترسی ها طی سطوحی تعریف می شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری ۷ برابر حداقل حقوق به عنوان حداکثر حقوق تعریف شده است اظهار داشت : در قانون دو نوع حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر وجود دارد که در حقوق و مزایای غیر مستمر اضافه کاری و حق ماموریت و امثال آن درج می‌شود.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور تصریح کرد: اگر حداقل حقوق یک میلیون و ۳۵ هزار تومان باشد هفت برابر آن ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود، شرکت های دولتی و شرکت های وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی قوانین دیگری دارند لذا در بعضی از دستگاه‌ها مقررات خاص حاکم است، مثلا وزارت نفت مقررات دستمزد خاصی دارد و یا اینکه نظام پرداخت قضات و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها جداگانه است و تابع محدودیت نیست.

وی افزود: پاداش پایان خدمت برای ۳۰ روز حقوق ۳۰ ماه پاداش است، حقوق و مزایای مستمر فرد هر چقدر باشد ۳۰ برابر آن را در زمان بازنشستگی به عنوان پاداش دریافت می کنند.

انصاری با اشاره به اینکه مجلس قوانین کشور را وضع می کند گفت: در خصوص قانون بودجه مجلس این اختیار را دارد تا در جداول و احکام قانونی بودجه تغییراتی ایجاد کند، لذا بر اساس نظر شورای نگهبان و آیین نامه داخلی مجلس نباید احکام قوانین عادی را تغییر داد، زیرا معمولا شورای نگهبان ایراد می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه نباید قوانین عادی در لایحه بودجه تغییر کند، گفت: در کل کشور تعداد شاغلین بازنشسته ۳۰۰ نفر است لذا شرایط احراز مدیران در شورای عالی اداری مصوب شده است، انتخاب با شرایط احراز صورت می گیرد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به تسهیل به کارگیری جوانان و زنان در حوزه‌های مدیریتی گفت: در این باره تغییراتی را در شرایط ایجاد کرده‌ایم و برای کارهای تحقیقاتی امتیازاتی در نظر گرفته شده است.

انصاری با اشاره به اینکه تا پایان برنامه ششم ۳۰ درصد مشاغل مدیریتی باید به زنان اختصاص پیدا کند عنوان کرد : متوسط سن مدیریت کشور باید به ۴۰ سال برسد.

وی با اشاره به اینکه نباید امتیاز ویژه به افراد داد اظهار داشت: دستگاه ها باید در این خصوص مراقب باشند، البته موارد استثنایی داریم که این اتفاقات رخ داده است لذا باید جلوی تخلفات گرفته شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر ۱۴ مرداد ۹۶: خبر برگزاری آزمون استخدامی شهرداری‌ ها در مهر ۹۶

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از فعالیت ۱۰۰ هزار نفر از پرسنل شهرداری‌ها به صورت قراردادی خبر داد و گفت: برای تعیین و تکلیف این افراد، آزمون استخدامی در اواخر مهرماه توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اراک امروز؛ هوشنگ خندان‌دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در جمع منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی کلانشهر اراک اعتمادسازی را بزرگترین سرمایه اجتماعی دانست و گفت: منتخبین شوراهای اسلامی باید با خدمت صادقانه قدردان این اعتماد مردمی باشند.
خندان‌دل اظهار کرد: منتخبین مردم باید به گونه‌ای فعالیت کنند که مردم را از انتخاب خودشان پشیمان نکنند و به آینده توسعه شهری خود امیدوار باشند.
وی ادامه داد: تصمیماتی که شوراها در حوزه مدیریت شهری می‌گیرند بازخورد چندین ساله دارد و شوراها باید با آینده‌نگری تصمیمات مناسبی را برای مدیریت شهری اتخاذ کنند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با تاکید بر اینکه تصمیمات شوراها در آینده تاریخی کشور موثر است، افزود: آینده تاریخی کشور در گرو درست عمل کردن شوراهاست و کوچکترین اشتباه مخاطراتی را برای آینده تاریخی کشور به همراه خواهد داشت.
خندان‌دل با بیان اینکه شوراها وظایف متعددی دارند، اظهار کرد: منتخبین با آشنایی نسبت به قوانین به گونه‌ای فعالیت کنند که شاهد عمران و آبادانی شهرها باشیم.
وی با تاکید بر چابک‌سازی دولت افزود: بخش عمده‌ای از منابع و درآمدهای دولت صرف هزینه‌های جاری می‌شود که این موضوع اصلا به صرفه و مناسب نیست.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور بیان کرد: شهرداری‌ها ظرفیت مناسبی برای دولت به شمار می‌روند تا بخشی از خدمت‌رسانی به آنان واگذار شود.
خندان‌دل با اشاره به اینکه شهرداری‌های کوچک و متوسط نیازمند توجه بیشتری هستند، افزود: حدود ۱۲۰۰ شهر ایران کوچک و متوسط هستند.
وی با تاکید بر اینکه بی‌توجهی به شهرهای کوچک و متوسط پیامدهای فراوانی را به همراه خواهد داشت، اضافه کرد: مهاجرت مردم از شهرهای کوچک و متوسط به حاشیه شهرهای بزرگ یکی از پیامدهای کم توجهی به شهرهای کوچک و متوسط است.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور بیان کرد: وزارت کشور با موافقت مجلس شورای اسلامی بخشی از درآمدهای شهرداری‌های بزرگ را به شهرداری‌های کوچک اختصاص داده است.
تزریق پول جبران کننده نیست
خندان‌دل با اشاره به اینکه تامین منابع مالی تنها راه حل مدیریت شهری نیست، ادامه داد: خلاقیت و نوآوری هم موضوع مهمی است که باید مورد توجه شورای اسلامی قرار بگیرد.
پیوست اجتماعی؛ راهکاری برای کاهش هزینه‌ها
وی نقش مشارکت مردم را در پیشبرد اهداف مدیریت شهری مهم ارزیابی کرد و افزود: تهیه پیوست اجتماعی برای انجام کارها در حوزه شهری در کاهش هزینه‌ها و بالا بردن راندمان تولید موثر خواهد بود و نباید شوراها از جلب مشارکت مردم غافل باشند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور انتخاب شهردار را یکی از مهمترین اقدامات شوراها عنوان کرد و افزود: انتخاب شهردار خوب، کمک بزرگی به شوراها خواهد بود.
وی با بیان اینکه شهرداری کار تخصصی و فنی است، ادامه داد: شوراها باید از افراد مدیر و متخصص و فنی برای امور شهری استفاده کنند و در این راستا می‌توانند از افرادی که در این زمینه تجربه دارند بهره بگیرند.
۱۰۰ هزار نفر از پرسنل شهرداری‌ها قراردادی هستند
خندان‌دل به موضوع تعیین تکلیف کارکنان قراردادی شهرداری‌های کشور هم اشاره‌ای کرد و گفت: در سطح کشور ۱۰۰ هزار نفر از پرسنل شهرداری‌ها قرار دادی هستند که این افراد پست سازمانی ندارند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور برای تعیین تکلیف این افراد آزمون استخدامی پیش‌بینی شده است که در اواخر مهرماه توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد.
شوراها نماد مردم‌سالاری دینی
محمود زمانی‌قمی استاندار مرکزی نیز در این جلسه شوراها را نماد مردم‌سالاری دینی عنوان کرد و افزود: شوراها مسئولیت پیگیری امور شهری را دارند و در این راستا لازم است تمام دستگاه‌های اجرایی استان شوراها را به رسمیت بشناسند و به مسائل و مشکلاتشان رسیدگی کنند.
وی با تاکید بر اینکه شوراها به عنوان منتخبین مردم باید مورد احترام قرار بگیرند، اظهار کرد: باید فضای کار برای شوراها در مناطق شهری و روستایی فراهم شود.
نبود استراتژی یکی از چالش‌های شوراها
علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: نبود استراتژی و برنامه بلندمدت یکی از مشکلات شوراها است که این موضوع باعث می‌شود شوراها درگیر مسائل روزمره شوند.
کریمی با بیان اینکه شهرها نیازمند برنامه‌های بلند مدت هستند، افزود: با برنامه‌ریزی‌های بلند مدت می‌تواند کارهای بزرگی را در سطح شهرها انجام داد.

موانع سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت شهری برداشته شود
سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چالش‌های متعددی در شهرها وجود دارد، گفت: با تغییر نگرش به مدیریت شهری می‌توان بسیاری از این مشکلات را مرتفع کرد.
وی با تاکید بر اینکه با منابع موجود مالی نمی‌توان شهرها را مدیریت کرد، افزود: جذب سرمایه‌گذاری یکی از راهکاری موثر است که البته باید موانع موجود بر سر راه آن برداشته شود.
شوراها پاسخگوی مطالبات مردم باشند
حسینی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه شوراها در قانون اساسی گفت: در قانون اساسی ۷ اصل به شوراهای اسلامی اختصاص یافته است.
حسینی اظهار کرد: شوراها با بهره‌گیری مناسب از امکانات پاسخگوی مطالبات مردم باشند.
در این جلسه منتخبین شوراهای اسلامی محلات، ساوه، اراک، مهاجران و خمین به نمایندگی از سایر منتخبین مطالبی را بیان کردند.

منبع: خبرگزاری راه دانا


خبر ۲۹ خرداد ۹۶: تشریح جزئیات استخدامی شهرداری‌ های کشور در اواخر تیر ماه 

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور جزئیات آزمون استخدامی شهرداری‌های کشور در اواخر تیر ماه را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن‌آبادی در نشست خبری با اشاره به اینکه حوزه منابع انسانی شهرداری‌های کشور حدود ۳۰۰ هزار نفر را در بر می‌گیرد گفت: از این تعداد ۷۰ هزار نفر مربوط به شهرداری تهران و ۲۳۰ هزار نفر مربوط به سایر شهرداری‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۲ نوع شکل همکاری با شهرداری‌ها وجود دارد گفت: قراردادهای رسمی، قراردادی، شرکتی، حجمی و … از انواع مدل‌های همکاری با شهرداری‌های کشور است و تعداد زیادی در هزار و ۲۴۳ شهرداری کشور مشغول به فعالیت هستند که خدمات آنها به طور مستقیم به مردم ارائه می‌شود.

حسن‌آبادی با اشاره به مشکل قوانین استخدامی شهرداری‌ها گفت: از سال ۱۳۳۴ تاکنون قوانین ناسخ و منسوخ زیادی در حوزه منابع انسانی شهرداری‌ها به تصویب رسیده که باعث خلاهای قانونی در این زمینه شده است.

وی ادامه داد: یکی از این مشکلات آن است که برای هر پست سازمانی مصوب در شهرداری‌های کشور ۳ تا ۵ برابر کارمند وجود دارد، همچنین بخش اعظمی از اعتبارات شهرداری‌ها صرف حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها می‌شود و گاهی این اعتبارات به پروژه‌های عمرانی نمی‌رسد.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه ناکارآمد بودن و به روز نبودن ساختار سازمانی شهرداری‌ها برای تصدی وظایف جدید و اداره مناسب شهر یکی دیگر از مشکلات منابع انسانی شهرداری هاست، گفت: ۷۰ درصد کارکنان شهرداری‌ها دارای مدارک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم هستند همچنین جذب نیرو در شهرداری‌ها به صورت غیررسمی و بر اساس توصیه انجام شده و در یک شرایط رقابتی سالم انجام نمی‌شود و بلاتکلیفی وضعیت استخدامی از دیگر مشکلات این حوزه است.

حسن‌آبادی با بیان اینکه برای حل مشکلات عمده دولت نقشه راهی را تنظیم کرد و سند نوسازی و تحول اداری شهرداری‌ها را تدوین کرد، گفت: این سند شامل ۷ برنامه، ۱۶ طرح و ۷۰ پروژه است که در تاریخ ۹۳٫۲٫۱۴ توسط وزیر کشور به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ابلاغ شد و هر اقدامی که تاکنون در خصوص استخدام انجام شده بر اساس این نقشه راه بوده است.

وی به تدوین آیین‌نامه اداری استخدامی شهرداری‌ها در ۱۴ فصل و ۱۲۵ ماده اشاره کرد و گفت: برای اجرایی شدن این آیین‌نامه که توسط هیئت وزیران تهیه شده لایحه آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌های کشور به مجلس ارائه شده اما با وجود آنکه تیر ماه سال گذشته به کمیسیون اجتماعی رفته و ۹ ماه پیش در کمیسیون اجتماعی مجلس با اکثریت آرا به تصویب رسیده پس از گذشت ۹ ماه هنوز در صحن علنی بررسی نشده است.

حسن‌آبادی درخواست کرد مجلس با سرعت بیشتری این لایحه را بررسی کند تا نحوه استخدام در شهرداری‌ها شفاف شود.

وی ادامه داد: شهریور ماه هر سال آزمون استخدامی در شهرداری برگزار می‌شود که تلاش می‌کنیم امسال برای پست‌های حقیقی و بلاتصاحب آزمون استخدامی برگزار و جذب نیروی انسانی شود.

وی با بیان اینکه دستورالعمل اصلاح ساختار سازمانی شهرداری‌ها ابلاغ شده است، گفت: تاکنون ساختار سازمانی ۱۱۰۰ شهرداری انجام شده که تا نیمه مرداد ماه امسال تمامی کلان شهرها این ساماندهی انجام می‌شود، در اقدام بعدی پس از اصلاح ساختار شهرداری‌ها کارکنان رسمی و پیمانی ساماندهی و پست‌های بلاتصدی مشخص می‌شوند و کارکنان قراردادی که سال‌ها در این حوزه‌ها تجربه دارند با مکانیزم تعریف شده در این پست‌های بلاتصدی منصوب خواهند شد تا امنیت شغلی برای کارکنان قراردادی ایجاد کنیم، همچنین مجوز استخدامی از سازمان اداری استخدامی کشور در اسفند سال ۹۵ اخذ شده مبنی بر تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری‌های کشور که حداقل سه سال سابقه کاری در شهرداری‌ها داشته و مدارک تحصیلی آنها منطبق به نیازهای شغلی شهرداری هاست.

حسن‌آبادی با بیان اینکه در همین راستا دستورالعملی در سازمان شهرداری‌ها تهیه و به تأیید سازمان اداری استخدامی کشور رسیده و به استانداری‌ها ابلاغ شده است، گفت: استانداری‌ها تمامی مراحل ثبت نام، صدور کار و برگزاری آزمون را به عهده دارند و تا ۹۶٫۳٫۱۵ امکان ثبت نام در سایت استانداری‌ها وجود داشته و تا ۲۰ تیر ماه زمان بررسی مدارک و تعیین افرادی است که شرایط لازم برای تبدیل وضعیت استخدامی‌ها را دارند.

وی تأکید کرد: در اواخر تیر ماه یا اوایل مرداد ماه امسال این آزمون در سراسر کشور برگزار می‌شود و تعدادی از کارکنان شهرداری‌های کشور که شرایط لازم را دارند تبدیل وضعیت خواهند شد.

حسن‌آبادی تأکید کرد: این آزمون کتبی است و تنها برای آتش نشانان آزمون عملی در ۹ آیتم برگزار خواهد شد.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت استخدامی در شهرداری تهران گفت: به نظر می‌آید وضعیت استخدامی نیروی انسانی در شهرداری تهران مشکلات خاص خود را دارد و به نظر می‌آید یکی از چالش‌های آینده شهر تهران ساماندهی نیروهای انسانی است.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه در این آزمون سراسری تا ۵۰ هزار نیرو در شهرداری‌ها امکان تبدیل وضعیت دارند گفت: وزارت کشور در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی‌ها در تهران مسئولیتی ندارد و شهرداری تهران مستقیماً از سازمان اداری استخدامی کشور مجوزهای لازم را اخذ کرده است.

به گفته این مقام مسئول در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تمام منابع امتحانی در سایت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها وجود دارد و این یک آزمون مهارتی است.

حسن‌آبادی، همچنین آخرین مهلت ثبت نام در آزمون تبدیل وضعیت استخدامی شهرداری‌ها را اعلام کرد و گفت: پیرو درخواست‌های برخی از شهرداری‌ها و استانداری‌ها مبنی بر اجازه مجدد برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات در سایت ثبت نام آزمون تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی شهرداری‌ها؛ استانداری‌ها مجازند تا سایت ثبت نام آزمون مذکور را از ساعت ۸ صبح چهارشنبه ۳۱ خرداد تا ساعت ۸ صبح پنجشنبه اول تیرماه به مدت ۲۴ ساعت برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات افراد واجد شرایط در دسترس متقاضیان قرار دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه پس از مدت مذکور به هیچ عنوان امکان ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت، استانداری‌ها می‌بایست به نحو شایسته نسبت به اطلاع‌رسانی به تمامی کارکنان مشمول در شهرداری‌ها اقدام کنند.


خبر ۲۰ شهریور ۹۵ : لایحه استخدامی شهرداری‌ها در انتظار تصویب مجلس (منبع : خبرگزاری تسنیم)

قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: نگرانی درباره دولتی شدن شهرداری‌ها بی‌مورد است چرا که این موضوعات مطرح شده تنها در حوزه اصلاح برخی قوانین است؛ نه دولتی شدن شهرداری‌ها.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، خلیل راحتی صبح امروز در همایش شهرداران استان قزوین اظهار داشت: اخبار منتشر شده در مورد دولتی شدن شهرداری‌ها به هیچ عنوان با این معنا و مفهوم نبوده و تنها برخی از قوانین باید در این زمینه اصلاح شوند.

وی افزود: اصلاح این قوانین نه تنها به زیان شهرداری‌ها نبوده بلکه منافع بسیاری برای آنها در پی دارد این در حالی است که شهرداران در این زمینه نگرانی‌هایی دارند که نگرانی آنها بی‌مورد است.

قائم‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با انتقاد از سیاست‌های اشتباه شهرداری‌ها در سال‌های گذشته و جذب نیروی انسانی بیش از حد گفت: در سالیان گذشته به دلیل اینکه شهرداری‌ها درآمد خوبی داشته‌اند نیروی انسانی زیادی جذب کرده‌اند که هم‌اکنون در تأمین حقوق آنها دچار مشکل شده‌اند.

نیروهای مازاد شهرداری‌ها تعدیل نمی‌شوند

راحتی با اشاره به نگرانی برخی از کارکنان شهرداری در زمینه تعدیل نیروی انسانی عنوان کرد: اگر چه شهرداری‌ها به شدت باید به دنبال کاهش هزینه‌ها باشند ولی این بدان معنا نیست که نیروهای مازاد شهرداری‌ها تعدیل شوند بلکه باید به سمت کیفی‌سازی نیروها حرکت کنیم.

وی همچنین با اشاره به لایحه استخدامی شهرداری‌ها در سال‌های آینده خاطرنشان کرد: لایحه استخدامی شهرداری‌ها به مجلس تقدیم شده است و در حال حاضر در انتظار تصویب آن هستیم.

افزایش صدور پروانه ساختمانی در استان قزوین

قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها استان قزوین را یکی از استان‌های بسیار پر ظرفیت در زمینه درآمدزایی و صدور پروانه ساختمانی دانسته و تصریح کرد: در سال اخیر استان قزوین نخستین استانی است که تعداد پروانه‌های ساختمانی در آن افزایش یافته است.

راحتی همچنین سرانه بودجه شهرداری‌های استان قزوین را بالاتر از میانگین کشوری اعلام کرده و بیان کرد: شهروندان به شهرداری‌ها به عنوان یک نهاد اجتماعی نگاه می‌کنند و سطح توقعات مردم از شهرداری‌ها افزایش یافته است.

وی موضوع محیط زیست و مدیریت پسماند را از مهم‌ترین مقوله‌های شهرداری‌ها برشمرد و بر ضرورت اصلاح قوانین در این حوزه تأکید کرد.


خبر ۳۱ مرداد ۹۵ : اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شهرداری‌های استان مرکزی (منبع : ostan-mr.ir)

بر اساس اعلام دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، نفرات پذیرفته‌شده اصلی در این آزمون برای طی مراحل بعدی استخدام به هسته گزینش استانداری معرفی خواهند شد.
دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همچنین اعلام کرده است که با نفرات اصلی از طریق شهرداری انتخابی تماس تلفنی گرفته می‌شود.

ضمنا در روزهای آتی جهت دریافت کارنامه آزمون استخدامی کلیه داوطلبین از طریق  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امور شهری وشوراهای استانداری مرکزی  اطلاع رسانی خواهد شد.

جهت مشاهده و دریافت لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی مذکور از فایل ضمیمه ذیل اقدام نمایید.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان نهایی اینجا کلیک کنید


خبر ۲۸ مرداد ۹۵ : اسامی پذیرفته شدگان آزمون شهرداری های زنجان اعلام شد (منبع : ostandari-zn.ir)

اسامی پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی شهرداریهای تابعه استان زنجان (بهمن ۹۴)

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان نهایی اینجا کلیک کنید


خبر ۲۱ مرداد ۹۵ : لیست قبول شدگان نهایی آزمون استخدامی شهرداری های گیلان اعلام شد (منبع :gilan.ir)

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان نهایی اینجا کلیک کنید


خبر ۲۰ مرداد ۹۵ :  اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شهرداری های استان قزوین (منبع : ostan-qz.ir)

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نتایج نهایی آزمون استخدامی شهرداری های استان را خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،“ایرج زاهدپور” مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نتایج مرحله مصاحبه آزمون استخدامی شهرداری ها را اعلام و اظهار داشت : طبق قوانین استخدام کشوری بکارگیری پذیرفته شدگان بعد از طی مراحل گزینش و تائید صلاحیت فرد توسط مراجع ذیربط قطعی و به صورت پیمانی استخدام و مشغول به کار خواهند شد.
وی با توضیح روند آزمون استخدامی افزود : در این دوره  ۵۷۴۵  نفر در آزمون ثبت نام و به رقابت پرداختند که پس از اعلام نتایج اولیه(۳ برابر ظرفیت) مجموع پذیرفته شدگان مرحله اولیه به ۱۸۰ نفر رسید که این افراد به مرحله مصاحبه تخصصی راه یافتند و بعد از انجام مصاحبه در نهایت تعداد ۶۶ نفر به مرحله نهایی راه پیدا کردند.
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها در پایان تصریح کرد : با پذیرفته شدگان نهایی متعاقبا تماس حاصل خواهد شد و نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان نهایی اینجا کلیک کنید


خبر ۵ تیر ۹۵ – پایان دوره آموزشی ۸۷ نیروی بدو استخدام سازمان آتش‌نشانی در شیراز

خبرگزاری فارس : رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: در دومین دوره آموزش شبانه‌روزی تکاوری تخصصی ۸۷ نیروی بدو استخدام این سازمان طی ۵۰ روز با آخرین متد و روش‌های روز دنیا آشنا شدند.
محمدمهدی شایق امروز در حاشیه مراسم اختتامیه دوره آموزشی ۵۰ روزه نیروهای بدو استخدام سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری این شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: کارکنان بدو استخدام در این دوره آموزشی ابتدا در مدت ۳۰ روز در مرکز آموزش پیاده ارتش موفق به کسب مهارت‌های فنی و افزایش توان جسمانی شامل صعود به قله دنا، کهمره سرخی،  نقش رستم، غار شاپور و منطقه کویر یزد شدند.
وی خاطرنشان کرد: پس از سپری کردن مهارت‌های جسمانی برای افزایش توان علمی و تخصصی این نیروها به‌صورت شبانه‌روزی توسط مربیان و اساتید مجرب آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز تصریح کرد: با پایان یافتن نخستین دوره آموزشی ویژه نیروهای بدو استخدام سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، دوره دوم در شهریورماه امسال برای دیگر نیروهای استخدامی جدید برگزار می‌شود.
شایق با اشاره به اینکه افزایش توان علمی، تخصصی، مهارتی و جسمانی و آشنایی با سخت‌افزار و نرم‌افزارهای نوین مقابله با سوانح و حوادث غیرمترقبه از اولویت‌های این سازمان است، افزود: برای استمرار این حرکت آموزشی و تخصصی از تمام توان و ظرفیت‌های سازمان آتش‌نشانی برای ارتقای مهارت‌های فنی و کمک به مردم در مواقع بروز هرگونه حوادث بهره‌گیری می‌شود.
وی بیان داشت: به شرکت‌کنندگانی که با موفقیت این دوره آموزشی را سپری کرده‌اند گواهینامه اهدا و از تلاش شبانه‌روزی آنان تقدیر شده است.

ارسال نظر

 • آگهی استخدام بانک ملت (اعلام نتایج اولیه)

  با در ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ - 1 نظرات

  خبر ۶ اسفند ۹۷ – اعلام نتایج اولیه آزمون استخدام بانک ملت در سال ۹۷ ضمن آرزوی موفقیت سایت «استخدامی» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام بانک ملت در سال ۹۷ به اطلاع میرسانیم،نتایج اولیه آزمون بانک ملت اعلام گردید. لینک مشاهده نتایج ————————————————————————– خبر ۸ بهمن ماه ۹۷ – آزمون استخدامی بانک ملت تا ساعت […]

 • استخدام شرکت مجتمع فولاد خراسان

  با در ۱۳۹۷-۱۲-۱۸ - 0 نظرات

  استخدام شرکت مجتمع فولاد خراسان خبر ۱۸ اسفند ماه ۹۷ -شرکت مجتمع فولاد خراسان ( سهامی عام ) در نظر دارد به منظورتامین نیروی انسانی مورد نیاز خود تعداد ۲۰۲ نفر به شرح جدول پیوست از میان فارغ التحصیلان واجد شرایط مرد در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق دیپلم و دیپلم را از طریق برگزاری آزمون […]

 • استخدام دانشگاه مراغه

  استخدام دانشگاه علوم پزشکی مراغه

  با در ۱۳۹۷-۱۲-۱۹ - 0 نظرات

  استخدام دانشگاه علوم پزشکی مراغه خبر ۱۲ اسفند ماه ۹۷ – دانشکده علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی مراغه درنظردارد به جایگزینی نیروهای قرارداد کار معین استخدام شده طی آزمون ۶ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق آزمون کتبی و مصاحبه پس از طس مراحل گزینش بضورت قرار داد انجام کار معین به شرح […]

 • استخدام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

  با در ۱۳۹۷-۱۲-۱۷ - 0 نظرات

  استخدام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی استان چهارمحال و بختیاری برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود در واحدهای تحت پوشش، طبق مفاد دستور العمل نحوه برگزاری آزمونهای مصوب هیات امناء درنظر دارد از محل مجوزهای در اختیار و با توجه به ماده یک قانون احکام دائمی برنامه های […]

 • آگهی استخدام دانشگاه بجنورد

  با در ۱۳۹۷-۱۲-۱۸ - 0 نظرات

  آگهی استخدام دانشگاه بجنورد خبر ۱۶ اسفند ماه ۹۷ – دانشگاه بجنورد باستناد تبصره «۴» ماده «۴» آیین نامه استخدامی اعضای غیر هیأت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، در قالب قرارداد همکاری از طریق مصاحبه تخصصی، نیازمند دریافت خدمات تخصصی به شرح پیوست شماره یک می­باشد. متقاضیان بومی که تمایل دارند در قالب این […]